Proč je Zoe právě Zoe?

Občas se ptáte, proč se Zoe nejmenuje klasickým českým jménem. Je to přece holka z Čech, tak by jí určitě slušelo hezké tradiční jméno. Asi slušelo, ale pro nás měla Zoe své jméno dávno předtím, než vůbec fyzicky vznikla. A my navíc Zoe říkáme hezky česky „Zoe“, ne „Zouí“.  

Zoe sice není původem české jméno, ale svým významem ztělesňuje to, co je pro nás klíčové – tj. život. Své počátky má jméno Zoe v řečtině. Základem jména je slovo zóé (Ζωή), znamená tedy život, živá. Jméno je tak spojené s životem a vším, co přináší. Nositelky jména Zoe jsou charakterizované jako aktivní ženy s chutí do života. A jaká jiná by naše panenka měla být? Nemá to jednoduché – je natolik jiná, že musí být silná, aby se dokázala prosadit v dnešním světě.

I proto jsme si tohle jméno vybrali do názvu naší značky. ZOE8 – mašlička symbolizující nekonečno ve spojení se jménem Zoe, ideální kombinace vystihující přesně to, co je naším cílem. Zoe představuje koloběh života – je zrozena ze dřeva a na konci své cesty se navrátí zpátky do přírody. Jednoduše, udržitelně.

Jméno Zoe se navíc vyskytuje v různých obměnách v mnoha jazycích – americká Zoë, francouzská Zoé, slovenská Zoa nebo třeba ruská Zoja… Je to prostě univerzální jméno, se kterým nebude mít jeho nositelka v zahraničí žádné problémy. I to je pro nás důležité – naše Zoe se totiž rozhodně  chystá i za hranice ČR!

DSC čb-3708 

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení